KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14099250
nr 1409 9250
Elsa Hammar-Moeschlin
(1879-1950), Sverige
Träsnitt, Två gummor. Signerad. Motivet: 15x13 cm, yttermått inklusive ram: 25x21 cm
Elsa Hammar-Moeschlin, svensk bildkonstnär född 1879, död 1950.
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 19:13:44
200 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Elsa Hammar-Moeschlin
Läs mer om Elsa Hammar-Moeschlin